Vykrádání trezorů

Trezor napadený zlodějem

Vykrádání trezorů je stařičké stejně jako historie samotných trezorů. Je to nekonečná a mnohaletá válka mezi výrobci trezorů a zloději. Postupem času přináší nová doba technologie a nástroje. Na jedné straně nástroje pro snadnější vykradení trezoru a na straně druhé nové technologie a materiály použité při výrobě trezoru.

Nástroje k vykrádání trezorů

Je to asi tak, že čím je větší odborník tím způsobí na trezoru menší násilí. Nějaký drban bude potřebovat velké násilí. Na obyčejnou kasičku z hobby marketu můžete potřebovat jen šroubovák nebo kladivo. Na opravdové trezory to stačit nebude. Trezory v základní bezpečnosti bude potřeba překonat například palicí, vetší dláto nebo krumpáč a jednoduché elektrické nástroje. Na bezpečnější trezory půjde odborník s vrtačkou. Náhodný zloděj si u Vás v garáži vezme úhlovou brusku.

Trezory vyšších tříd už jsou příliš velkým oříškem pro obyčejného zloděje. Náhodný zloděj by potřeboval hodně času a těžší nástroje. Odborník bude potřebovat hodně speciálních nástrojů: magnetickou vrtačku, high-endové vrtáky a například kameru z optických vláken.

Trezory jsou napadány nejčastěji v kancelářích výrobních i nevýrobních podniků. Zde pachatelé používají osvědčené - klasické způsoby vniknutí do objektů (páčení, rozbití skleněných výplní oken či dveří, rozlamování vložek FAB) a následně napadají zde umístěný trezor (trhání, pálení, řezání, použití shodných klíčů, paklíčů, Hobsův hák apod). Taktéž dochází k vytržení trezoru z uchycení a pachatelé jej pak odváží mimo místo činu, kde trezor následně po mechanickém poškození otevřou. Tyto trezory jsou pak průběžně nalézány odhozené v rybnících a lesních porostech (např. st. příslušníci Bulharska).

Zpráva o situaci v oblasti vnitřní bezpečnosti a veřejného pořádku za rok 2013 - ředitelství policie

zpět | domů
Články zdarma

Jak si vybrat trezor?

Průvodce světem trezorů.

Kam umístit trezor?

nejčastější umístění

7 závažných chyb!

při používání trezoru

Bezpečnostní třídy

Hlavní údaj při koupi trezoru

Proč mít trezor?

co uložit dovnitř

Jak si vybrat zámek?

Trezorové zámky

Trezor na dlouhé zbraně

Jak si vybrat?
Průvodce trezory

Mám trezor

Pomoc se stávajícím trezorem

Chci trezor

Pomoc s výběrem trezoru
kontakt

Potřebujete radu?

721 886 885

Po - Pá 8:00 - 16:00

podpora@jinova.cz

logo trezory
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více o osobních údajích zde.
Copyright © již od roku 1968 Všechna práva vyhrazena.
Aktualizováno listopad 2020