Trezory na zbraně

Ať už krátká nebo dlouhá zbraň je pro Vás jednoznačně přínosem, proto jí i máte ne? Někdo s osobní zbraní dostává pocit bezpečí v dnešní zlé době a někdo jí musí nosit k výkonu povolání. Někdo má zbraň na lov a pak jsou lidé co mají množství zbraní pro radost. Když jste majitelem i třeba jen jedné zbraně, přináší Vám to užitek a na druhé straně další povinnosti. Máte zákonné povinnosti před naším státem a pak máte také závazek vůči své rodině a blízkým. Trezory na zbraně. Správně uložené zbraně v trezoru tak nejsou chráněné jen proti zloději, ale vy se chráníte proti sankcím od policie a své děti ochráníte od hry s opravdovou zbraní.

trezor na krátké zbraně

Zákonné požadavky pro uložení zbraní a střeliva

Požadavky pro zabezpečení zbraní jsou jasné ze č. 229/2016 Sb. před novelizací číslo 119/2002 Sb. a hlavně z Nařízení vlády č. 217/2017 Sb. (dříve č.338 -> č.347 -> č.503) Toto nařízení stanoví technické požadavky pro zabezpečení uschovaných, uložených nebo uskladněných střelných zbraní nebo střeliva a podmínky skladování, přechovávání a zacházení s černým loveckým prachem, bezdýmným prachem a zápalkami.

Uložení většího množství zbraní

trezor proti dětem

Trezory na 20 kusů zbraní

Nabízené trezory na dlouhé zbraně odpovídají na uložení do 10 kusů zbraní, ať už krátkých nebo dlouhých. Pokud chcete do trezoru uložit zbraně do 20 kusů je možnost koupit trezor v I. třídě. Nemusíte mít ani více zbraní, když chcete chránit třeba jen jednu zbraň a nějaké další hodnoty, opět je nejlepší vybrat si trezor v 1. bezpečnostní třídě.

Trezorové dveře na uložení
neomezeného počtu zbraní

Z pohledu zákona o uložená zbraní potřebujete trezorové dveře a správně postavenou trezorová místnost. Na místnost nejsou moc velké nároky a trezorové dveře Vám přivezeme až na místo i s instalací. Celá trezorová místnost je rozhodně pohodlnější než malé trezory. Velikost takové trezorové místnosti pak může být hangár nebo komůrka kde neroztáhnete ruce.

Trezory na střelivo

Střelivo a střelný prach podléhá stejnému nařízení jako je pro uložení zbraní. Dělí se na kategorie:

  • množství do 10.000 kusů
  • množství nad 10.000 kusů
  • množství nad 20.000 kusů

zpět | domů
Články zdarma

Jak si vybrat trezor?

Průvodce světem trezorů.

Kam umístit trezor?

nejčastější umístění

7 závažných chyb!

při používání trezoru

Bezpečnostní třídy

Hlavní údaj při koupi trezoru

Proč mít trezor?

co uložit dovnitř

Jak si vybrat zámek?

Trezorové zámky

Trezor na dlouhé zbraně

Jak si vybrat?
Průvodce trezory

Mám trezor

Pomoc se stávajícím trezorem

Chci trezor

Pomoc s výběrem trezoru
kontakt

Potřebujete radu?

721 886 885

Po - Pá 8:00 - 16:00

podpora@jinova.cz

logo trezory
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více o osobních údajích zde.
Copyright © již od roku 1968 Všechna práva vyhrazena.
Aktualizováno listopad 2020