Trezory na dlouhé zbraně

Trezory na zbraně - na dlouhé zbraně

Trezory na zbaně jsou určeny nejen pro Váš pocit bezpečí, proti zloději, ale hlavně splňují zákonné požadavky pro uložení zbraní. Navíc máte jistotu, že si se zbraněmi nebudou hrát děti nebo si je neodnese zloděj.

Jsou tři hlavní důvody, proč si lidé pořizují trezory na dlouhé zbraně:

  • splnění zákonných požadavků
  • ochrana zbraní před zloději
  • nedovolená manipulace například dětí

Trezory na zbraně jsou určeny k bezpečnému uložení loveckých, starožitných a sportovních zbraní. Zákon rozlišuje třídy zbraní A, B, C, D, ale netřídí na krátké a dlouhé. Všechny trezory na zbraně jsou standardně vybaveny zvlášť uzamykatelnou vnitřní schránkou. Na uzávěry, střelivo a jiné drobnosti. Ze zákona schánka být nemnusí, jen když skladujete prach. Ten má být odděleně. Trezory na dlouhé zbraně splňují zákon (č.119/2002 Sb a po novelizaci č.229/2016 Sb.) a nařízení vlády č. 217/2017 (dříve č.338 -> č. 347 -> č.503) o technických požadavcích pro zabezpečení přechovávaných zbraní a střeliva. V základním vybavení je zmiňovaná vnitřní schránka, určitý počet držáků na zbraně, vytěráků a například krabičky na vnitřní straně dveří.

Trezory na dlouhé zbraně

Uložení většího množství zbraní

trezor proti dětem

Trezory na 20 kusů zbraní

Nabízené trezory na dlouhé zbraně odpovídají na uložení do 10 kusů zbraní, ať už krátkých nebo dlouhých. Pokud chcete do trezoru uložit zbraně do 20 kusů (20 tisíc kusů střeliva) je možnost koupit trezor v 1. třídě. Nemusíte mít ani více zbraní, když chcete chránit třeba jen jednu zbraň a nějaké další hodnoty. Opět je nejlepší vybrat si trezor na zbraně v 1. bezpečnostní třídě.

Oblíbená výrobní řada NA je určena na uložení vzácných zbraní, více než deseti kusů zbraní a na další cennosti i utajované materiály podle NBÚ. Je to vyšší zabezpečení na dlouhé zbraně.


Trezory na lovecké zbraně

Řeknu Vám to na rovinu, nezajímá nás na co máte zbraně. My pro Vás máme nebo navrhneme vhodný trezor celkem na jakékoli zbraně. Nezajímá nás užití, ale uložení. Samozřejmě podle zákona číslo 119/2002 Sb. (novelizace v roce 2016 zákonem č. 229/2016 Sb.). Dělali jsem už různé úpravy trezorů. Trezory na jednu nebo dvě dlouhé lovecké zbraně a prostorný zbytek s policemi. Trezor s extra větší výškou na odstřelovací pušku. Děláme pro Vás spoustu maličkostí, které Vám umožní používat trezor pohodlněji.

Trezor na zbraně ZBS 04
Trezor ZBS 4 Prohlédnout
Trezor na zbraně ZBS 06
Trezor ZBS 6 Prohlédnout
Trezor na zbraně ZBS 08
Trezor ZBS 8 Prohlédnout
Trezor na zbraně ZBS 10/6
Trezor ZBS 10/6 Prohlédnout

Příslušenství trezoru na zbraně

Trezory na dlouhé zbraně jsou již v základním provedení s příslušenstvím. Takové nejběžnější je vnitřní uzamykatelná schránka. Na přání může bez schránky, schránka jajko trezor třeba i s trezorovým zámkem. Například s kombinačním nebo elektronickým zámkem. V trezoru je také skoro vždy držák vytěráků. Přidáme nějaké krabičky a hodně praktické jsou háčky na klíče.

Často se uvnitř trezoru na dlouhé zbraně dělají také police na drobnosti nebo šanony. Uvnitř trezoru mohou být krabičky na uložení drobností. Na dveřích nebo uvnitř. Můžeme Vám udělat vnitřní čalounění, pro měkčí uložení zbraně. Jako maličkost se potom může zdát jiný zámek nebo jiná barva. Rozložení uvnitř trezoru na flinty se meze nekladou, můžete mít celkem cokoli. Čím více si ale vymýšlíte, tím více musíte také zaplatit.


zpět | domů
Články zdarma

Jak si vybrat trezor?

Průvodce světem trezorů.

Kam umístit trezor?

nejčastější umístění

7 závažných chyb!

při používání trezoru

Bezpečnostní třídy

Hlavní údaj při koupi trezoru

Proč mít trezor?

co uložit dovnitř

Jak si vybrat zámek?

Trezorové zámky

Trezor na dlouhé zbraně

Jak si vybrat?
Průvodce trezory

Mám trezor

Pomoc se stávajícím trezorem

Chci trezor

Pomoc s výběrem trezoru
kontakt

Potřebujete radu?

721 886 885

Po - Pá 8:00 - 16:00

podpora@jinova.cz

logo trezory
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více o osobních údajích zde.
Copyright © již od roku 1968 Všechna práva vyhrazena.
Aktualizováno listopad 2020