Trezorová panická místnost

Takovou místnost pro vás můžeme postavit. Někomu stačí trezorové dveře s panickým provedením zámků. To není nějaké přehnaná investice. Někdo si staví místnost úplně novu z cihel. Největší zabezpečení je ale místnost vylitá z železobetonu. Stěny mohou mít různou šířku a také dveře mohou mít vyšší třídu zabezpečení.

Proč si pořídit trezorovou místnost?

  • Trezorová místnost pro cenné věci, sbírky a v případě nouze dočasný úkryt před útočníkem.
  • Dočasný úkryt před útočníkem.
  • Úkryt na delší dobu před útočníkem nebo před nepříznivým počasím.

K čemu je panic room?

Je to bezpečné místo ve Vaší domácnosti, kde můžete zůstat po dobu několika hodin, pokud se například někdo dostane do domu. Panic room a trezorové místnosti jsou stále více populární díky rostoucímu strachu z invaze nechtěného návštěvníka v domě a teroristických útoků. Hrozby jsou reálné , takže je pochopitelné, proč by člověk měl chtít bezpečný prostor. Taková trezorová místnost, ale může být vybavena pro pobyt na několik dní v případě vážnějšího útoku nebo nepříznivého počasí. Velikost vnitřního prostoru je dána počtem osob, které ho budou používat, bez obav o nahromadění vydechovaného CO2.

Panic room - panický trezorová místnost

Místnost
na cennosti a zbraně

Klasické trezorové dveře dobře ochární Vaše cennosti a zbraně. Mají ale v základním provedení hladkou vnitřní stranu. Není tedy možné se uvnitř zamknout, skrýt.

Místnost jako úkryt

Někteří lidé si tvoří trezorové místnosti čistě jen jako úkryt. Mohou to být malé dočasné úkryt. A může to být velký komplex pod budovou, ve kterém je možné pobývat delší dobu.

Místnost uiverzální

Častým řešením je místost, která kombinuje všechny výhody. Běžně slouží jako prostor pro cennosti a zbraně, ale je možné jí využít jako úkryt před násilníkem nebo přírodní pohromou.

Stěny trezorové místnosti

Trezorová místnost je vlastně krabice s jedním otvorem. Takže na všech stranách by měla být kvalitně opevněna. Asi nebude nejlepší volba dřevostavba, takže se používají pevnější materiály. Trezorové místnosti se staví z cihel, vylévají z betonu a nebo svařují z kovových dílů. Stěnu následně tvoří vrstva několika materiálů. Vždy záleží na konkrétním místě, kde se majitel rozhodne stavět a na jeho požadavcích. Jinak se asi bude navrhovat trezorová místnost při projektování domu a jinak již v hotovém domě nebo například při umístění v prvním podlaží. Nicméně v přízemí je stále nejbezpečnější místo na ochranu před přírodními katastrofami jako jsou hurikány a tornáda.

Trezorové dveře

V předchozím odstavci jsme si řekli o kvalitním korpusu celé místnosti a teď jsou na řadě trezorové dveře, které jsou asi nejpodstatnější součástí takové místnosti. Trezorové dveře se vyrábí v různých šířkách podle Vašich požadavků (klasicky 60-120cm). Trezorové dveře se vyrábí také v různých bezpečnostních třídách, ale ve většině případů je požadovaná a nejvhodnější I. třída bezpečnosti. Dveře mají pevný rám, který se kvalitně prováže se stěnou místnosti. Do takového rámu se následně osadí trezorové dveře, které blokují do všech stran ocelovými čepy. Takovou montáž trezorových dveří určitě svěřte odborné firmě. I když se montáž může zdát jednoduchá jako u běžných bytových dveří, není tomu tak. Trezorové dveře jsou specifické hlavně svojí hmotností a je třeba je odborně usadit. 

Panic room jsou navržené k tomu, aby schovaly jejich obyvatele, takže nejlepší ochrana dveří je neviditelný vchod. Například vchod do trezorové místnosti maskovat zrcadlem, obrazem nebo knihovnou na pantech.

Zámky na trezorové dveře

V dnešní době se běžně používají tři typy trezorových zámků. V základu a většinou v ceně je zámek na klíč. Za příplatek můžete mít mechanický kombinační číselník, který je snadný na ovládání, nemusíte nosit klíče a nemusíte měnit baterie, jen si pamatujete tři dvojčíslí. Nejpohodlnější, ale za největší příplatek je elektronický zámek, u kterého si připlácíte za pohodlí v podobě velice snadného ovládání volením tajného kódu na klávesnici. Oblíbené jsou také kombinace dvou zámků.

V případě Panic room je to se zámky ještě složitější. Když si představíte případ, že se chcete zavřít do trezorové místnosti protože je v domě narušitel. Dveře zámkem otevřete, vstoupíte a musíte zevnitř opět za sebou uzamknout. Pro takové případy se používá jeden elektronický zámek uvnitř dveří a dvě zadávací klávesnice na každé straně trezorových dveří jedna, takže na obou je stejný tajný kód.

Více o dveřích

Trezorové dveře

Všeobecné informace

Trezorová místnost

Informace o místnosti

Dveře ve 2. třídě

Druhá třída dveří

Zámky na dveře

Trezorové zámky dveří

Panická místnost

Panická trezorová místnost

Montáž dveří

Montáž trezorových dveří

Otevírání dovnitř

Trezorové místnosti

Trezorová vrata

Velké trezorové dveře

Balistické dveře

Dveře proti průstřelu

Malé dveře

Atypické a rozměry na zakázku
Kontakty
Články zdarma

Jak si vybrat trezor?

Průvodce světem trezorů.

Kam umístit trezor?

nejčastější umístění

7 závažných chyb!

při používání trezoru

Bezpečnostní třídy

Hlavní údaj při koupi trezoru

Proč mít trezor?

co uložit dovnitř

Jak si vybrat zámek?

Trezorové zámky

Trezor na dlouhé zbraně

Jak si vybrat?
Průvodce trezory

Mám trezor

Pomoc se stávajícím trezorem

Chci trezor

Pomoc s výběrem trezoru
kontakt

Potřebujete radu?

721 886 885

Po - Pá 8:00 - 16:00

podpora@jinova.cz

logo trezory
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více o osobních údajích zde.
Copyright © již od roku 1968 Všechna práva vyhrazena.
Aktualizováno listopad 2020