Trezorová místnost

Nemusíte kupovat trezor, celá místnost je lepší! Vznikne Vám libovolně velký prostor i atypického tvaru. Zcela malý prostor do kterého ani nevstoupíte, jen na jeden regál. Na druhou stranu může být treozrová místnost velká i pro manipulaci paletovacím vozíkem.

  • Namontujeme pro Vás jen trezorové dveře
  • Zedník tvoří stěny z cihel nebo litého betonu
  • Svaříme trezorovou místnost z ocelových panelů
  • Modernizujeme Vaší stávající místnost

Co je trezorová místnost?

Trezorová místnost je uzavřený chráněný prostor. Celý prostor odpovídá bezpečnostní třídě. Nejčastěji 1. bezpečnostní třídě. V nabídce je také vyšší 2. nebo 3. bezpečnosntí třída. Trezorová místnost je ohraničená cihlovou stěnou, vylitá z betonu, lépe železobetonu nebo postavená ze železných panelů. Hlavním vstupem jsou trezorové dveře od společnosti Jinova s.r.o. Okna jsou vyloučena v přízemí a prvním patře, jinak ve vyšších patrech je dovolenou okno s přesně danými parametry. Stejně tak různé větrací otvory a prostupy mají své podmínky. Na dvou obrázcích trezorové dveře TD 60, kdy jedny se instalují do zdi z cihel a druhé do železné konstrukce později vylité betonem:

Trezorová místnost z cihel Trezorová místnost ze železobetonu

Trezorová místnost se tak nejčastěji vytvoří z nepoužívané místnosti nebo z části místnosti.

Trezorová místnost na zbraně

trezorové dveře pro střelnice

Hodně častým důvodem pro pořízení trezorových dveří a výstavbu celé trezorové místnosti jsou střelné zbraně. Správně postavená trezorová místnost s trezorovými dveřmi Jinova totiž odpovídá na uložení neomezeného počtu zbraní. Podle Zákona o uložení zbraní číslo 119 z roku 2002 Sb. (po novelizaci č.170/2014 Sb.)

Trezorové dveře (celá trezorová místnost) jsou velice vhodné pro sklady zbraní nebo sklady trhavin, výbušnin a nábojů. Osvědčená je trezorová místnost na střelnici, kde se hromadí větší počet zbraní. Střelnice tak nemusí prakticky řešit problém s množstvím zbraní v několika trezorech. Trezorové dveře a odpovídající místnost odpovídá zákonu i Nařízení vlády č. 347. Nařízení řeší technické požadavky na trezorovou místnost.

Trezorová místnost a pojišťovny

Trezorové místnosti si stavíte hlavně pro svůj pocit jistoty. Také pro splnění požadavků norem a pojišťoven. Trezorové místnosti, splňují podmínky na uložení hodnot od 100 tisíc do 1 milionu korun. Konkrétní částka je závislá na místních podmínkách, dalším zabezpečení a konkrétní pojišťovně.

Legislativa trezorových místností

Trezorovou místnost můžete stavět jen pro sebe a pro svůj pocit jistoty. Pokud ale chcete splnit zákonné požadavky, bude Vás zajímat paragraf 3 z Nařízení Vlády. Certifikovanou trezorovou místnost budete potřebovat, pokud budete chtít pojistit nějaké hodnoty nebo uložit zbraně.

Nejdůležitější paragraf 3 z Nařízení Vlády č. 347

§ 3

Zvláštní objekt je vybaven trezorovými dveřmi, které splňují požadavky pro kvalifikaci trezorových dveří a komorových trezorů bezpečnostní třídy I podle České technické normy ČSN EN 1143-1. Jeho stěny, stropy a podlahy jsou zhotoveny z cihel, betonových panelů nebo obdobného stavebního materiálu. Okna, světlíky, komíny, větráky, šachty a další otvory jsou opatřeny pevně zabudovanými ocelovými mřížemi s pruty o průměru nejméně 10 mm, kdy vzdálenost os prutů činí nejvíce 130 mm. Spoje prutů jsou svařeny nebo snýtovány. Od druhého nadzemního podlaží zvláštního objektu lze místo mříže použít uzavíratelné okno s celoocelovým okenním rámem pevně zabudovaným do stěny budovy se sklem, které je vybaveno bezpečnostní fólií proti průrazu s odolností nejméně 250 J, nebo sklem obdobně odolným proti průrazu a vytlačení z rámu.

Zabezpečení vstupů do skladů výbušnin

trezorové dveře pro sklad výbušnin

Skladování výbušnin řeší Vyhláška Českého báňského úřadu č.99 / 1995 Sb.v §7 , kde stanovuje použití dveře odolnější proti vloupání v kategorii A dle ČSN 74 7731. Je to norma, která je již zastaralá a otázkou je do kdy bude platná. Proto je výhodné se již nyní připravit na budoucí požadavky. Předpoklad je, že odpovídající zabezpečení jsou trezorové dveře v I. bezpečnostní třídě podle EN 1143.


zpět | domů

Více o dveřích

Trezorové dveře

Všeobecné informace

Trezorová místnost

Informace o místnosti

Dveře ve 2. třídě

Druhá třída dveří

Zámky na dveře

Trezorové zámky dveří

Panická místnost

Panická trezorová místnost

Montáž dveří

Montáž trezorových dveří

Otevírání dovnitř

Trezorové místnosti

Trezorová vrata

Velké trezorové dveře

Balistické dveře

Dveře proti průstřelu

Malé dveře

Atypické a rozměry na zakázku
Kontakty
Články zdarma

Jak si vybrat trezor?

Průvodce světem trezorů.

Kam umístit trezor?

nejčastější umístění

7 závažných chyb!

při používání trezoru

Bezpečnostní třídy

Hlavní údaj při koupi trezoru

Proč mít trezor?

co uložit dovnitř

Jak si vybrat zámek?

Trezorové zámky

Trezor na dlouhé zbraně

Jak si vybrat?
Průvodce trezory

Mám trezor

Pomoc se stávajícím trezorem

Chci trezor

Pomoc s výběrem trezoru
kontakt

Potřebujete radu?

721 886 885

Po - Pá 8:00 - 16:00

podpora@jinova.cz

logo trezory
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více o osobních údajích zde.
Copyright © již od roku 1968 Všechna práva vyhrazena.
Aktualizováno listopad 2020