Trezor s časovým zámkem

Ať už máte doma trezor nebo se chystáte koupit u nás nový. Na všechny trezory je možné namontovat elektronický zámek s časovými funkcemi. Rozšíříte tím možnosti trezoru a jeho použití.

Funkce časového zámku trezoru

trezor s časovým zpožděním

Když na Váš trezor dostanete časový zámek. Na pohled se neliší od běžného elektronického zámku. Může být dokonce ovládaný stejnou zadávací klávesnicí. Když nechcete využívat časové funkce, nemusíte a ty jsou deaktivovány. Kdykoli se rozhodnete můžete si nastavit nějakou časovou funkci zámku a každý den jí měnit například počet minut. Až tak je snadné nastavení časového zámku trezoru. Jednotlivé funkce časového zámku na trezor:

Časové zpoždění

Nejpoužívanější funkce zámků. Jde o to, když vběhne nějaký násilník do obchodu, nedostane se do trezoru i když zná správnou kombinaci. Na trezoru je potřeba zadat správnou kombinaci, vyčkat předem nastavenou dobu a po uplynutí opět zadat platnou kombinaci, pak jste v trezoru. Elektronické zámky dovolují nastavení časového zpoždění na 1 minutu a nejdéle až na 99 minut.

Majitel trezoru a časové zpoždění

Princip je stejný jako u předchozího programu. Prodavačka přijde k trezoru, zadá svou tajnou kombinaci a musí počkat například 5 minut než se do trezoru dostane. Zabrání to rychlému vykradení obchodu. Funkce je ale rozšířena ještě o osobu majitele. Majitel trezoru má svou vlastní tajnou kombinaci a může se do trezoru dostat ihned bez časového zpoždění. Zámek tedy otevřou dvě jiné kombinace, ale jedna je časově opožděna.

časový zámek trezoru

Okno otevření

Není to vlastně funkce zámku sama o sobě, ale nedílně rozšiřuje časové zpoždění. Okno otevření musí být nastaveno vždy. Okno otevření udává interval ve kterém je možné trezor otevřít. Nastavíte tedy na trezoru časové zpoždění 5 minut a pak okno otevření 3 minuty. V praxi to znamená, že zadáte na trezoru správnou kombinaci a čekáte 5 minut (příklad). Po 5 minutách můžete 3 minuty zadat znovu správnou kombinaci a otevřít. možná to zní složitě, ale to jednoduché. Při prvním nastavení Vám můžeme asistovat.


Okno otevření na trezoru v určité hodiny

Je to funkce s kterou se často nesetkáte a je také za vyšší příplatek. Okno otevření je závislé na času nebo dokonce na datu. Zvyšuje zabezpečení trezoru a to hlavně proti nezodpovědným pracovníkům a lidem co znají správnou kombinaci. Časový zámek trezoru tak může být neaktivní například od 17:00 do 7:00 hodin. Tedy mimo pracovní dobu. Složitější nastavení je když by měl být zámek neaktivní například o víkendech. Největší libůstka je nastavení zámku, aby byl neaktivní o státních svátcích. Takové programování se ale provádí přes PC a není možné na straně klienta.

Pro koho je časový zámek trezoru?

Časové funkce zámků jsou vhodné pro širokou škálu odvětví a obchodů. Dodávali jsme je hlavně do obchodů se zlatem a mincemi. To jsou obchody kde násilník může v krátký čas odcizit velké hodnoty.

Mechanický časový zámek trezoru

Trezorový zámek na čistě mechanickém principu. O časové zpoždění se stará dvojice švýcarských strojků, které jsou redundantní. To znamená, že se navzájem jistí. Funguje to tak, že odcházíte od trezoru a nastavíte časové zpoždění. Například po práci nastavíte 16 hodin a zámek se odemkne když příjdete ráno do práce. Není to ale tak, že by se otevřel trezor a kdokoli mohl dovnitř. Časový zámek prostě přestane blokovat a vy si můžete odemknout trezor klasickým trezorovým zámkem.

mechanický časový zámek trezoru
Články zdarma

Jak si vybrat trezor?

Průvodce světem trezorů.

Kam umístit trezor?

nejčastější umístění

7 závažných chyb!

při používání trezoru

Bezpečnostní třídy

Hlavní údaj při koupi trezoru

Proč mít trezor?

co uložit dovnitř

Jak si vybrat zámek?

Trezorové zámky

Trezor na dlouhé zbraně

Jak si vybrat?
Průvodce trezory

Mám trezor

Pomoc se stávajícím trezorem

Chci trezor

Pomoc s výběrem trezoru
kontakt

Potřebujete radu?

721 886 885

Po - Pá 8:00 - 16:00

podpora@jinova.cz

logo trezory
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více o osobních údajích zde.
Copyright © již od roku 1968 Všechna práva vyhrazena.
Aktualizováno listopad 2020