Sejfy

Sejf do nábytku

Sejfy jsou označením pro kategorii úschovných objektů. Na žebříčku bezpečnosti jsou sejfy pod bezpečnějšími trezory. Sejfy mívají nižší stupeň odolnosti proti napadení zlodějem, jsou to většinou jednoplášťové a dvouplášťové sejfy. Zamykají například jen na jednu stranu. V Čechách máme normu ČSN 916012, která rozděluje nižší bezpečnost do bezpečnostních tříd Z1, Z2 a Z3. Na českou normu plynule navazuje norma EN 1143-1, která začíná třídou 0 a tato třída lze již označovat za trezory.

Sejfy a bezpečnost

Sejfy a bezpečnostní třídy

Sejfy obsazují na stupnici bezpečnosti nejnižší příčky a přesto jsou velice oblíbené a používané. Takový sejf nemusí mít žádnou bezpečnostní třídu a přeci odolá náhodnému zloději. Nejčastěji jsou na trhu sejfy bez třídy a nebo v bezpečnostních třídách Z1, Z2 a Z3. Nad bezpečnostní třídou sejfů Z3 je již celoevropská norma 1143 a produkty podle této normy se již označují jako trezory.

Použití sejfů

Sejf je velice dobrá věc, pokud o něm nemáme přehnané představy a neklademe na něj přílišné nároky. Sejfy potřebuje snad každý. Nejčastěji ukládáme do sejfů aktuální hotovost ve firmě do 30 tisíc korun, autoklíče nebo například papíry, které nemají zaměstnanci vidět. Pro domácnosti sejfy poslouží stejně dobře a když do nich nebudete ukládat jen peníze, poslouží dobře například na smlouvy, pasy a nebo například dopisy od ctitelů.

Sejfy na zbraně

Použití sejfů je velice široké, ale stejně jedna uložená věc dominuje. Sejfy jsou velice často používané na krátké i dlouhé zbraně. Bezpečnostní třída Z2 a Z3 totiž splňuje podmínky uložení podle zákona číslo 119 a také Nařízení vlády č.347. Sejfy v těchto třídách nejsou žádný nadstandard, jen splňují, ale jsou tak cenově výhodné, že lidé neinvestují do vyššího zabezpečení a jen respektují nařízení. Nezapomínejte že je dobré odděleně uskladnit náboje a uzávěry. To umíme u sejfů vyřešit vnitřní uzamykatelnou schránkou.

Sejfy do zdi

Sejf do zdi

Sejfy do zdi je jistě zajímavá kategorie. Všechny všeobecné výhody sejfů se ještě rozšíří o zajímavý prvek - ukrytí. Sejf do zdi je někde za obrazem, kalendářem, pod schody nebo kdekoli jinde, fantazii se meze nekladou. Když se nespokojíte se schováním za obraz, můžete být daleko více kreativní. Lidé si někdy sejf nechají zazdít a před něj umístí knihovnu na pantech nebo třeba nepoužívaný krb! Když neinvestujeme do vyššího zabezpečení, je dobré sejf do zdi nějak zamaskovat a nevystavovat na odiv návštěvám. Sejfy mají jen základní bezpečnost, následují trezory do zdi, které mají vyšší bezpečnostní třídy. Koupit sejf do zdi.

Sejfy nábytkové

Nábytkové sejfy mají stejné parametry jako sejfy do zdi. Navíc mají ale chráněné všechny stěny. Primárně jsou určené do nábytku a kotví se skrz nábytek až do stěny. Je to z prostého důvodu, aby Vám sejf případný zloděj neodnesl celý. Nábytkové sejfy se dají také nějak zamaskovat, ať už je to samotnou skříní, nebo například oděvy. Viděl jsem na sejfu nasazenou například krabici od nafukovacího člunu.

Sejf jednoplášťový

Sejfy nábytkové jednoplášťové

Nábytkové sejfy se vyrábí v základním provedení jako jednoplášťové s kvalitním trezorovým zámkem, stejným jako ostatní trezory. Jeden plášť může zloděj snadněji překonat například rozbrušovačkou, ale je to překážka. Když k Vám vtrhne nějaký drban bez nářadí a zkušeností, snaží se pobrat co vidí a rychle pryč. V takových případech Vám sejf dobře poslouží.

Sejfy nábytkové dvouplášťové

Dva pláště sejfu ho ochrání lépe proti napadení zlodějem, který může být vybaven nějakým lehčím nářadím. Dva pláště už se hodně blíží k trezoru, ale pořád jsou lehčí konstrukce.


zpět | domů
Články zdarma

Jak si vybrat trezor?

Průvodce světem trezorů.

Kam umístit trezor?

nejčastější umístění

7 závažných chyb!

při používání trezoru

Bezpečnostní třídy

Hlavní údaj při koupi trezoru

Proč mít trezor?

co uložit dovnitř

Jak si vybrat zámek?

Trezorové zámky

Trezor na dlouhé zbraně

Jak si vybrat?
Průvodce trezory

Mám trezor

Pomoc se stávajícím trezorem

Chci trezor

Pomoc s výběrem trezoru
kontakt

Potřebujete radu?

721 886 885

Po - Pá 8:00 - 16:00

podpora@jinova.cz

logo trezory
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více o osobních údajích zde.
Copyright © již od roku 1968 Všechna práva vyhrazena.
Aktualizováno listopad 2020