Roznášecí podesta (rozvažovací)

Používá se pro roznesení hmotnosti trezoru na podlaze většinou v patře, která by samotný trezor nemusela unést. Pro odborný výpočet se využívá služeb statika, který spočítá potřebný rozměr roznášecí podesty.

Roznesení hmotnosti trezoru

Princip roznesení hmotnosti trezoru je jednoduchý. Samotná hmotnost trezoru se rozloží na větší plochu podlahy. Velikost se může udělat odhadem, ale většinou jí navrhuje statik. Statik navrhne velikost i rozměr materiálu podesty. Počítá při tom s parametry budovy, hmotností trezoru, podesty i budoucího obsahu. Při tomto řešení je velká nevýhoda, že přijdete o podlahu okolo trezoru, která je zabraná roznášecí podestou. Na ní se již nic neukládá, jedině nějaké dekorace nebo květina.

hmotnost trezoru statika

Lehké trezory

Trezory si asi představujete jako velice těžká zařízení a je to pravda. Hmotnost trezoru záleží hlavně na jeho rozměru a bezpečnosti. Vysoké bezpečnostní třídy jsou také s velkou hmotností. Přesto jsou v nabídce trezorů rozdíly v hmotnosti. Při stejných rozměrech a bezpečnosti může být rozdílná hmotnost. Dva trezory se stejným zabezpečením mohou být vyrobené z jiného materiálu. Lehké a přesto bezpečné materiály jsou bohužel drahé. Nechte si udělat nabídku.

Statik a statické posouzení

Statik je člověk, kterého voláte když si nejste jisti, že nepoškodíte budovu trezorem. Setkáváme se s lidmi, kteří to neřeší a také s lidmi, kteří se obávají příliš. Například u trezorů do 300 kg nemusíte mít obavu žádnou. Představte si, že se potkají dva nebo tři chlapi. To je stejná hmotnost. U větších hmotností trezoru je doporučené posouzení statika. Na druhou stranu máme zkušenosti, že statik aby za svou práci ručil, raději navrhne posílené řešení.

Podle návrhu statika ochráníme podlahy na trase stěhování. Zároveň se roznáší hmotnost na větší plochu. Následně na místě instalace trezoru se dodrží doporučení statika. Například podesta, která roznese hmotnost trezoru.


zpět | domů
Články zdarma

Jak si vybrat trezor?

Průvodce světem trezorů.

Kam umístit trezor?

nejčastější umístění

7 závažných chyb!

při používání trezoru

Bezpečnostní třídy

Hlavní údaj při koupi trezoru

Proč mít trezor?

co uložit dovnitř

Jak si vybrat zámek?

Trezorové zámky

Trezor na dlouhé zbraně

Jak si vybrat?
Průvodce trezory

Mám trezor

Pomoc se stávajícím trezorem

Chci trezor

Pomoc s výběrem trezoru
kontakt

Potřebujete radu?

721 886 885

Po - Pá 8:00 - 16:00

podpora@jinova.cz

logo trezory
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více o osobních údajích zde.
Copyright © již od roku 1968 Všechna práva vyhrazena.
Aktualizováno listopad 2020