Referenční trezory

Renovace trezoru Procházka (číslo 111)

Trezor v původní podobě před renovací Procházka

Trezor rokem výroby modernější se označuje "betonka". Podle jeho výplně mezi dvěma plášti. Beton posílený železem. Proto je také tento trezor s velkou hmotností. Přestože je malý, tak má zváženou solidní hmotnost 483 kg. Vyráběl ho František Procházka - trezory Brno. Žádná velká firma na trezory, takže jeho dnešní hodnota je o to větší. Bylo vyrobeno jen velice málo kusů. Zámky trezoru jsou sice historické a necertifikované, ale velice dobře zabezpečené. Firemní truhlář udělal nahoru ještě dřevěnou čepici.

Renovace trezoru Kašpárek (číslo 110)

Trezor Kašpárek v původní podobě před renovací

Méně tradiční výrobce trezorů Josef Kašpárek. Vyráběl méně trezorů a nebo to byl jen distributor nějaké slavnější značky. Tato popelka je střední velikosti. Od nás dostala nový lak v podobě dřeva (fládrováním), renovaci historických zámků a také služby jako je vystěhování a opět nastěhování na místo na Moravě. Je to pro nás daleko, ale fládr se nesmí škrábnout. Ten v podstatě nejde opravit. Takže jsou zkušení zaměstnanci s unikátními stroji na místě.

Renovace trezoru Bauche (číslo 66)

Trezor v původní podobě před renovací

Historický trezor Bauche je jeden z nejstarších trezorů, které jsme renovovali. Dnes francouzská firma na trezory Bauche stále ještě funguje. Nejdřív jako Fichet-Bauche a později je koupila skupina Gunnebo. Na trezoru je velice neobvyklé odemykání. Dveře jednak blokuje zámek na klíč a potom také mechanický kombinační zámek. Ovládaný kombinací 4 písmen. Dřevená bedna pod trezorem a dřevěná čepice na trezoru jsou původní. U takhle vzácného trezoru jsme nechali všechno původní.

Renovace trezoru Wertheim (číslo 43)

Trezor v původní podobě před renovací

Jedna náročná renovace historického trezoru Wertheim. Konstrukce nazývaná popelka byla ve své době populární jako ohnivzdorné trezory. To už ale podle dnešních norem neplatí. Velký výrobce trezorů Wertheim vyrábí trezory dodnes. Tento historický jsme dostali ve špatném stavu po zásahu domácího umělce. Dveře se musely náročně vysadit a vyráběla se k nim nová pouzdra.

Renovace trezoru Wiese (číslo 25)

Větší trezor od slavné firmy Wiese jsme si vystěhovali na Moravě a přivezli k celkové renovaci. Dřevěná bedna se rozpadala. Pro zachování co nejvíce původních věcí se bedna pod trezorem z větší části zachránila a firemní truhlář jen doplnil chybějící věci. Před samotnou kresbou dřeva (fládrováním) se musí sundat všechny vrstvy původních laků. Samotné fládrování je potom sedm vrstev laků. Samozřejmostí je renovace zámků a dodání dvou sad klíčů.

Renovace trezoru Wertheim (číslo 24)

Malý trezor Wertheim na přání klienta v matně černé barvě. Místo dobově korektního fládrování je v kovářské černi. A sluší mu to. Když není trezor podle dobového originálu tak už nepřekvapí jiný trezorový zámek. Ten je na historickém trezoru moderní certifikovaný do třídy A podle EN 1300. Trezor je tak bezpečnější a na první pohled to nepoznáte. Trezoru by slušela ještě malá dřevěná bedna pod ním, ale to je na vkusu každého.

Renovace trezoru Safezia (číslo 19)

Renovace historického trezoru Safezia. Její provedení je dvouplášťové s betonovou výplní, která je posílená o železo jako jsou kolejnice. Trezor je ve III. bezpečnsotní třídě EN 1143 a je tedy velice bezpečný. Historický trezor je díky své konstrukci velice odolný. Nedá se srovnávat s moderními trezory, protože je daleko bezpečnější. S precizní konstrukcí. Extra dlouhé trezorové klíče mají asi 24 centimetrů a pro lepší přenášení jsou skládací na polovinu. Ovládání na trezoru je v mosazném provedení, které po vyleštění vypadá jako zlaté.


zpět | domů
Články zdarma

Jak si vybrat trezor?

Průvodce světem trezorů.

Kam umístit trezor?

nejčastější umístění

7 závažných chyb!

při používání trezoru

Bezpečnostní třídy

Hlavní údaj při koupi trezoru

Proč mít trezor?

co uložit dovnitř

Jak si vybrat zámek?

Trezorové zámky

Trezor na dlouhé zbraně

Jak si vybrat?
Průvodce trezory

Mám trezor

Pomoc se stávajícím trezorem

Chci trezor

Pomoc s výběrem trezoru
kontakt

Potřebujete radu?

721 886 885

Po - Pá 8:00 - 16:00

podpora@jinova.cz

logo trezory
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více o osobních údajích zde.
Copyright © již od roku 1968 Všechna práva vyhrazena.
Aktualizováno listopad 2020