Postup renovace

Vystěhování a doprava trezoru

Trezor je potřeba dopravit k nám na dílnu. Renovace u klienta by byla velice náročná na provedení, ale také finančně. Trezory pro renovaci není potřeba nějak zvlášť chránit při dopravě a proto je možná Vaše vlastní doprava a nebo se může využít i služby balíkových firem. Pokud je potřeba stěhování, je výhodné využít našich služeb, děláme dopravu a stěhování. Máme profesionální stroje a mnohaleté zkušenosti, každý den stěhujeme trezory okolo 500 Kg, ale zabýváme se i břemeny do 3.000 Kg.

Násilné otevření trezoru

Pokud je to nutné, zamčený trezor se musí nejdřív otevřít. Pokud k trezoru nejsou klíče nebo jsou poškozené zámky. Mnohaleté zkušenosti s trezory nám dovolují začít nejdřív nenásilnými metodami a teprve následně přikročit k násilí. Samozřejmě se trezory otevírají za použití jen přiměřeného a opravitelného zničení.

Sundavání původních laků

Příprava trezoru pod lak je zásadní a také nejpracnější část renovace. Při přípravě trezoru jsou potom viditelné rozdíly mezi profesionální firmou a někým, kdo s trezorem pracuje v garáži. Jedná se o mnoho hodin při sundavání původních vrstev laků, následně rovnání plechů, vyvařování a kitování. Příprava pod lak je nesmírně důležitá pro vrchní lakování. Fládr již žádné nerovnosti neschová. Když necháte původní barvu na trezoru, může se začít odlupovat, projeví se rezavění a mnoho vrstev vede k obtížnému zavírání dveří.

Vnitřní prostor

Je to neoblíbená práce, kvůli stísněnému prostoru. Opět je třeba jí provést precizně. Není nic horšího, než když Vám po natření trezoru nejdou zavřít dveře nebo otírají nový lak.

Renovace zámkové techniky a zámků

Jedna hlavní část při renovování trezorů jsou právě zámky a celý systém zamykání. Většinou se renovují trezory mnoho desítek let staré a podle toho je třeba k nim přistupovat. U historických trezorů se jedná o staré kvalitní ruční zpracování. Po vyčištění, výměně opotřebebých částí a celkové repasi je zámek schopen fungovat znovu mnoho desetiletí. Standardně se dodává repasovaný trezor se dvěma sadami klíčů.

Často se k nám dostane informace, že zámky jsou funkční a není potřeba renovace. Jenže zámky, ať již často používané nebo ne, mají nějakou životnost. Když dnes fungují, zítra v nich může něco odejít a způsobí zásadní škody. Za roky používání bývají zámky slepené dohromady, takže jsou srovnané a napůl odemčené. Když přistupujete k renovaci zodpovědně, zámky se renovují vždy.

Výroba klíčů

K historickým zámkům vyrábíme klíče podle potřeby v libovolném počtu. Se zárukou se vyrábí klíče se zámkem. Klíč podle klíče můžeme vyrobit také, většinou je funkční, ale někdy může potřebovat drobnou úpravu podle zámku. Vyrábíme i speciální klíče jako jsou planžety, kruhové planžety, římské klíče...

Renovace ozdob trezoru

Krytky, klika, orlice, vnitřní mechanizmus rozvorů a jiné ozdobné prvky. Některé historické trezory mají na vnitřní straně dveří ještě navíc mechanizmus, který pomáhá zamykat trezor. Dříve zřejmě příplatková výbava, která posílila bezpečnost, ale hlavně se jedná o atraktivní ozdobení trezoru. Renovování těchto trezorů prodražuje renovaci trezoru, ale jistě velice pozvedce image trezoru.

Cizolování a leptání historických motivů

Některé doplňky na trezorech jsou zdobené technikami kreslení motivů na kov. Mezi nejčastější patří cizolování a leptání. Květinové nebo lesnické motivy jsou nejčastěji na vnitřních rozvorech a na vnitřní schránce. Při renovaci těchto prvků je potřeba mnoho zkušeností a odborných postupů. Někdy bohužel dobové prvky nelze zachránit a tak se musí znovu vytvořit nebo v horším případě ošidit.

Vnitřní samolepka výrobce

Vnitřní samolepka někdy bývá na vnitřní straně dveří. Děláme drobné renovace takových samolepek. Máme také skladem několik samolepek výrobců jako druhovýroba. Vzhledově povedené. Jedná se o velice nákladnou druhovýrobu, musíte mít dobový originál, potom ho digitalizovat, opravit a kvalitně vytisknout, aby samolepka vypadala zase jak vzor. Originální samolepka se vždy zachovává na trezoru při renovaci. To by musela být v hrozném stavu. Bylo by šílené při lakování originální dobovou samlepku zničit.

Lakování do podoby dřeva - fládrování

Hlavně fládrování trezorů je nejnáročnější část renovace trezorů a v tomto oboru nemáme v ČR konkurenci nebo o ní nevíme. Pracujeme dobovou technologií, která vytváří mnoho vrstev laků a tak působí dojmem hloubky a kresby dřeva. Bohužel mezi jednotlivými vrstvami musí dojít k dokonalému proschnutí, a proto v této fázi dochází k časovým prodlení, které se nedají uspěchat. Každý nafládrovaný trezor je originál svojí barvou i kresbou. Hlavně z tohoto důvodu je velice těžké později lakování opravovat. Odstín barvy je do jisté míry možné si zvolit. Nejčastější a proto také dobově korektní je odstín středně hnědé. Ale umíme dělat odstíny od červeného mahagonu přes dub, ořech až po úplně světlá dřeva.

Lakování libovolnou barvou

Někdy se na přání zákazníka lakuje trezor jedním odstínem barvy podle vzorníku RAL v podstatě libovolný. Dělali jsme například matnou černou, hnědou, zelenou a umíme i mramorování nebo strukturální lak.

Lakování vnitřního prostoru

Vnitřní prostor je originálně z části fládrován a vnitřní prostor se schránkou a policí je v drtivé většině v provedení středně modrá. Výjimečně se setkáme například s růžovou barvou nebo zelenou. Na přání děláme i vnitřní polstrování filcem podle aktuálního vzorníku.

Problémové položky při renovaci

Prověšené dveře

Jedná se o běžný jev hlavně u velice těžkých dveří, které časem poklesnou třeba jen nepatrně a začnou drhnout o tělo trezoru a nebo již nelze trezor zavřít vůbec. Taková úprava trezoru je náročnější, ale také jí běžně provádíme. Známe konstrukce historických trezorů a i když je to pracné, není to překážka.

Koroze

Trezory jsou z kovu, a proto jsou náchylné na rezavění. Poškození trezoru urychluje hlavně umístění trezoru ve vlhkém prostředí a nebo když trezor projde zatopením. Dostaly se nám do dílny i kusy, které na první pohled jsou zdravé a po sundání mnoha vrstev laku takřka nepoužitelné právě kvůli masivní korozi. Menší poškození není problém opravit, ale u většího poškození by to bylo spojené s nepřiměřenými finančními náklady.

Šrouby

Historické šrouby jsou jen těžko nahraditelné moderními pro svůj vzhled a stoupání závitu WithWorth. Historické trezory mívají šrouby, které se již dnes nevyrábí, a proto chybějící musíme nahradit z našich zásob nebo vyrobit.

Konzervace

Aby trezor bezproblémově sloužil dalších mnoho let, je po dokončení renovace zakonzervován speciálními oleji a laky. Zámky se zásadně nemazají, jsou tak konstrukčně řešeny. Panty a pohyblivé části mají svůj historický systém promazávání. První takovou konzervaci, údržbu provádíme před předáním a o pravidelné údržbě Vás poučíme.

Nastěhování trezoru na místo

Pokud již investujete finance do renovace trezoru, byla by škoda si ho nechat zničit při neodborném stěhování. Obzvlášť fládr je citlivý na poškození a lze jen velmi těžko opravovat. Většinou tedy renovované trezory stěhujeme na místo sami. Máme mnohaleté zkušenosti, profesionální, jedinečné stroje a stovky již nastěhovaných trezorů. Na trezor, který jsme renovovali, uděláme ještě výhodnější cenu na stěhování.zpět | domů
Články zdarma

Jak si vybrat trezor?

Průvodce světem trezorů.

Kam umístit trezor?

nejčastější umístění

7 závažných chyb!

při používání trezoru

Bezpečnostní třídy

Hlavní údaj při koupi trezoru

Proč mít trezor?

co uložit dovnitř

Jak si vybrat zámek?

Trezorové zámky

Trezor na dlouhé zbraně

Jak si vybrat?
Průvodce trezory

Mám trezor

Pomoc se stávajícím trezorem

Chci trezor

Pomoc s výběrem trezoru
kontakt

Potřebujete radu?

721 886 885

Po - Pá 8:00 - 16:00

podpora@jinova.cz

logo trezory
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více o osobních údajích zde.
Copyright © již od roku 1968 Všechna práva vyhrazena.
Aktualizováno listopad 2020