Podstavec pod trezor

Co tím získám? Takový sokl zvedne trezor od země a je do něj pohodlnější přístup. Poslouží také, když překáží podlahová lišta, trubka topení a nebo když chcete trezor umístit do vestavěné skříně. Snad na všechny trezory v nabídce můžeme přidat podstavec. Ať už jako pevná součást trezoru a nebo oddělitelný. Sokl k trezoru může být celkem libovolně vysoký. V základním provedení bývá od 50 mm do 100 mm. Na přání celkem jakýkoli. Menší podstavec jen zvýší trezor je to takový hluchý prostor. U vyšších podstavců je potom možné prostor využít. Dělali jsme podstavec, který měl 1 m. Větší výšku je nejvýhodnější využít jako volný prostor například s policí. Dělají se šuplíky, skříňka a nebo i trezor pod trezorem. Třeba jednoplášťový na méně důležité cennosti.

vysoký podstavec pod trezor
Trezor SL0 s vysokým podstavcem
Trezor SL 0
s vysokým podstavcem

Oddělitelný podstavec

U takového řešení se položí na podlahu sokl a ukotví se. Obvykle na dvou nebo i na čtyřech místech. Následně se na podstavec postaví trezor a přišroubuje se do podstavce. Oddělitelný podstavec je vhodný například když je trezor ve skříni. Nejdřív se připraví podstavec a pak se na něj postaví trezor. DOstávat do vestavěné skříně trezor s podstavcem najedno umůže být kolikrát náročné.

Podstavec napevno

Při výrobě je jednodušší a tedy i cenově výhodnější udělat podstavec napevno. Spojený trvale s trezorem přivařením. Kotevní otvory se dělají při výrobě snadněji. Tak snad jen, že přijdete o možnost podstavec někdy sundat.

Úpravy trezorového soklu

Sokl pod trezorem je čistě funkční prvek. Zvedá trezor od podlahy kvůli pohodlnému používání. Může být na hloubku menší než je trezor. Potom se přirazí ke zdi, ale za soklem zůstane mezera pro podlahové lišty, kabely nebo topení. Materiál je obvykle železo a v barvě trezoru. V opodstatněných případech může být nerezový. Často se také vyrábí dřevěný. Tedy jako kus nábytku, ale tak aby unesl hmotnost trezoru i s obsahem.

podstavec z boku trezoru
podstavec z boku trezoru
podstavec z boku trezoru a zespodu

Odsazení, uskočení

Taková běžná a častá úprava podstavce pod trezorem. Ve velké většině jsou trezory instalovány zády těsně na stěnu. Obvykle tomu mohou překážet různé podlahové lišty, vedení kabelů a další. Proto se přiobjedná podstavec pod trezor, který je až nad překážkou. Podstavec je potom menší než samotný trezor. Nejčastěji vzadu uskočený o 20 mm. Je možné ale udělat uskčení i na boku nebo ze všech stran.

Podstavec na boku trezoru

Atypická úprava, nad kterou ale nepřemýšlí první klient. Několikrát jsme dodávali rozšíření trezoru do boku. Je to výhodné, když nábytek nedovoluje mít trezor až u zdi. Provedení na obrázku má navíc dva kotevní otvory. Ty jsou ochráněné proti nežádoucímu přeříznutí kotvy a proti vytažení kotvy při páčení. Navíc když bude tímto způsobem trezor přiražený na zdi, páčení bude ztížené.

Články zdarma

Jak si vybrat trezor?

Průvodce světem trezorů.

Kam umístit trezor?

nejčastější umístění

7 závažných chyb!

při používání trezoru

Bezpečnostní třídy

Hlavní údaj při koupi trezoru

Proč mít trezor?

co uložit dovnitř

Jak si vybrat zámek?

Trezorové zámky

Trezor na dlouhé zbraně

Jak si vybrat?
Průvodce trezory

Mám trezor

Pomoc se stávajícím trezorem

Chci trezor

Pomoc s výběrem trezoru
kontakt

Potřebujete radu?

721 886 885

Po - Pá 8:00 - 16:00

podpora@jinova.cz

logo trezory
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více o osobních údajích zde.
Copyright © již od roku 1968 Všechna práva vyhrazena.
Aktualizováno listopad 2020