O trezorech

Trezory chrání peníze, investiční zlato, cenné i tajné dokumenty, zbraně, sbírky, vzpomínky i klíče. Podobně jako bezpečnostní pásy, airbagy a výstuhy chráni zdraví řidiče. Obecně mají lidé trezory spojené s ukládáním balíčků peněz a luxusních šperků. Na výstavách se nám ve velkém počtu dostává od lidí jedné jediné odpovědi a to, že do trezoru nemají co dát. Je tomu ale skutečně tak? Člověk přijde na to, kolik cenností doma měl, například po nechtěné návštěvě zloděje nebo v horším případě při požáru, kdy najednou nemáme ani smlouvu o pojištění.

Trezory podle bezpečnostních tříd

U trezorů je hlavní jejich bezpečnost. Pro zjednodušení je každý trezor zařazen do bezpečnostní třídy. I když některé trezory nemusí být certifikované. Takzvaná nezjištěná konstrukce NK. Některé jsou v základní bezpečnosti "Z" podle české normy ČSN 916012 na kterou navazuje celoevropská norma EN 1143. Na uložení zbraní je také důležitý certifikát na 15 RU (odporových jednotek), ale to není bezpečnostní třída.

15 RU

trezory na zbraně 15 RU odporové jednotky

třídy Z

trezory základní bezpečnost Z norma 916012

třída I

trezory bezpečnostní třída 1

třída II

trezory bezpečnostní třída 2

třída III

trezory bezpečnostní třída 3

třída IV

trezory bezpečnostní třída 4

Bezpečnosntí třídy jsou u trezorů hlavním parametrem. Podle třídy (norma EN1143) je možné srovnat různé trezory od různých výrobců a to i z jiných zemí Evropy. Základní bezpečnost se dělí podle české normy ČSN 916012. Ta rozděluje sejfy do tříd Z1, Z2 a Z3. Norma je platná jen v ČR.

Trezory podle uložených věcí


Trezory na cennosti

trezory na hotovost

Uložení cenností jakéhokoli druhu vždy bylo a je primárním poslání trezorů. Do trezorů se ukládá nejen hotovost a zlato, ale všechno co má vyšší hodnotu jako jsou sbírky známek, šperky nebo například zubařovo zlato. V trezoru bychom měli mít důležité smlouvy, pojistky až po cestovní pasy a s trochou nadsázky i milostné dopisy a deníček.

Trezory na
utajované písemnosti

trezory na dokumetny a smlouvy

Trezory chrání utajované dokumenty před nechtěnými pohledy, před odcizením firemních tajemství a know-how. Pro běžnou domácnost to třeba není až tak důležité, ale tuto vlastnost trezorů vyžadují například státní instituce a podnikatelé. Většina trezorů je certifikovaná Národním bezpečnostním úřadem.


Trezory na zbraně

trezory na zbraně

Dvě zbraně můžete dát do libovolného trezoru. Na uložení 10 kusů zbraní je už potřeba 15 odporových jednotek nebo minimálně bezpečnostní třída Z2. Další kategorií je uložení 20 kusů zbraní, které musí být uložení v trezoru minimálně v I. třídě. Nejvyšší kategorií jsou trezorové dveře, za kterými můžete mít neomezený počet zbraní.

Trezory na sbírky

trezory na sbírky

Trezory na klíče

trezory na klíče

Trezory na opiáty

trezory na opiáty a léky

Počítače a data

trezory na data a počítače

Nám je celkem jedno, co si chcete do trezoru uložit. Jen Vám chceme pomoct s výběrem vhodného trezoru v odpovídající třídě zabezpečení. Nemělo by se stát, že máte milion v sejfu se základní bezpečností. Také není dobré po roce používání zjistit, že se Vám dovnitř něco nevejde nebo, že potřebujete přivést eletriku pro nabíjení počítače...

Trezory podle místa instalace

Trezory a sejfy do zdi

Jsou určeny do zdi, do podlahy nebo například do prostoru bývalého komína a do prostoru pod schody. Chráněná je hlavně čelní strana, ostatní stěny se nahrazují kvalitním betonem na každou stranu i dozadu alespoň 10cm. Právě proto, že mají méně chráněné stěny, jsou levnější než nábytkové trezory, na druho stranu musíte mít místo, kam trezor zazdít. Dají se skrýt za obraz nebo například za vestavěnou skříň a podobně.trezor do zdi

Nábytkové trezory a sejfy

trezor do nábytku

Jsou určeny do nábytku, kotví se skrz nábytek do zdi. Většinou jsou to menší trezory, které se schovají do skříně nebo například pod stůl. Nábytkové trezory a nábytkové sejfy slouží k úschově peněžních hotovostí, šperků, dokladů, dokumentů, cenných předmětů apod.

Trezory na utajované materiály podle NBÚ

Trezory jsou jednou z nadřazené kategorie "Úschovné objekty".

Trezory podle ohnivzdornosti

zpět | domů
Články zdarma

Jak si vybrat trezor?

Průvodce světem trezorů.

Kam umístit trezor?

nejčastější umístění

7 závažných chyb!

při používání trezoru

Bezpečnostní třídy

Hlavní údaj při koupi trezoru

Proč mít trezor?

co uložit dovnitř

Jak si vybrat zámek?

Trezorové zámky

Trezor na dlouhé zbraně

Jak si vybrat?
Průvodce trezory

Mám trezor

Pomoc se stávajícím trezorem

Chci trezor

Pomoc s výběrem trezoru
kontakt

Potřebujete radu?

721 886 885

Po - Pá 8:00 - 16:00

podpora@jinova.cz

logo trezory
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více o osobních údajích zde.
Copyright © již od roku 1968 Všechna práva vyhrazena.
Aktualizováno listopad 2020