1. České muzeum trezorů®

Muzeum trezorů je v současné době zavřené pro veřejnost.

bylo založeno v červnu roku 1995 a postupně v něm zůstávají jen trezory výrobců z území České republiky. Ve svých sbírkách uchovává několik kusů trezorů již repasovaných do originální podoby a mnoho v původním stavu. Vystavena je sbírka ozdobných krytů zámků, rozet. Následuje sbírka štítků s označením výrobců trezorů. Sbírka dětských hraček v podobě trezoru a například unikátní sbírka šuplíků z bankovních schránek. Expozice je doplněna o vykradené trezory, historické elektro přístroje, zlatnické stroje, bezpečnostní kufry, ale také o trezory ze zkoušek ohnivzdornosti a zkoušek odolnosti proti zloději.

muzeum trezorů výstava trezorů

Majitel muzea p. Vladimír Nýdl na sebe vzal nelehký úkol udělat průřez výrobou trezorů z minulých let. Je to obtížná a nikdy nekončící práce, protože výrobci v minulosti neměli takové technické prostředky jako dnes, a proto se vyrábělo třeba jen několik kusů za rok. I přes možnosti tehdejší výroby jsou to trezory velmi solidního provedení, velmi vkusně zdobené a na svojí dobu bezpečné proti vloupání.

Trezory do sbírky přicházejí většinou poškozené, nekompletní a proto se musejí náročně renovovat. Hlavní dvě renovované části jsou zámková technika a originální fládrování. Zámky u historických trezorů jsou i dnes na velmi vysoké úrovni bezpečnosti, jen nejsou certifikované. Původní fládr se nezachovává, pouze ve výjimečných případech, a to ve špatném stavu po zásahu "domácích lakýrníků", proto se trezory zbavují mnoha vrstev barvy až na plech a následně se po vykytování provádí profesionální fládrování podle původního originálního.

zpět | domů
Články zdarma

Jak si vybrat trezor?

Průvodce světem trezorů.

Kam umístit trezor?

nejčastější umístění

7 závažných chyb!

při používání trezoru

Bezpečnostní třídy

Hlavní údaj při koupi trezoru

Proč mít trezor?

co uložit dovnitř

Jak si vybrat zámek?

Trezorové zámky

Trezor na dlouhé zbraně

Jak si vybrat?
Průvodce trezory

Mám trezor

Pomoc se stávajícím trezorem

Chci trezor

Pomoc s výběrem trezoru
kontakt

Potřebujete radu?

721 886 885

Po - Pá 8:00 - 16:00

podpora@jinova.cz

logo trezory
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více o osobních údajích zde.
Copyright © již od roku 1968 Všechna práva vyhrazena.
Aktualizováno listopad 2020