Trezorové mechanické kombinační zámky

Mechanické kombinační trezorové číselné zámky, mají různá označení. Vždy se ale jedná o stejné zámky, ať jim říkáte třeba kolečko nebo kodove kolecko. Jsou to velice populární zámky a mají k tomu mnoho předpokladů a snad žádnou větší nevýhodu.

Velkou výhodou proč jsou tolik vyhledávané je jejich cenová dostupnost a hlavně, že nemusíte nosit klíče, které u trezorů jsou někdy velice dlouhé a neskladné. Místo klíče si pamatujete tři dvoučíslí, která se následně zadávají na otočné růžici.

trezorový kombinační zámek

Každodenní používání je velice snadné a otevření trezoru nezabere o mnoho více času než otočení klíčem. I když se to může na první pohled zdát složité, není. Dodáváme s trezory podrobný návod a samozřejmě při předání trezoru zaškolíme obsluhu, také držíme servis po celé ČR a děláme i poradenství po telefonu.

muž s vykřičníkem

Upozornění

Tento článek dali dohromady naši technici z mnohaletých zkušeností, přesto se jedná pouze o všeobecné pokyny. Vždy je doporučeno, ať už u mechanických nebo elektronických zámků, manipulovat s nimi při otevřených dveřích trezoru a nejlépe v hodinu, kdy je běžně k dispozici odborný servis.

Kombinační zámky podle bezpečnostní třídy

Jsou různí výrobci mechanických kombinačních zámků. Nabízíme ale pouze kvalitní zámky, které mají minimálně bezpečnostní třídu A. Je to označení podle normy, že splňuje určitou kvalitu a třída A se používá u většiny trezorů. To znamená, že zámek na klíč ve třídě A by měl být stejně bezpečný jako kombinační číselník ve stejné třídě. Na přání se může trezor osadit trezorovým zámkem třídy B, která je ještě bezpečnější.

Bezpečnostní třída A

trezorové zámky A

Při výrobě trezoru se osazují většinou zámky bezpečnostní třídy A. Je to odpovídající zabezpečení pro trezory až do III. bezpečnostní třídy. Na již dodaných trezorech je často možné osadit kombinační číselník. Lze tak třeba nahradit zámek na klíč. Třída A je sice nejnižší, ale například z pohledu bytových zámků celkem vysoká.

Bezpečnostní třída B

trezorové zámky A

Na trezoru ve vyšší bezpečnostní třídě dostanete v základním provedení také kombinační zámek v této vyšší třídě B. Máte také možnost si objednat kombinační zámek na trezor nižší třídy a zvednout tak jeho zabezpečení. Umíme také na již dodaném trezoru (ať už od jakéhokoli výrobce) osadit kombinační zámek třídy B a nebo nahradit stávající zámek A za B.

Provedení zadávací růžice

Výběr zámku uvnitř trezoru určitě nechte na nás, stejně tak na každý trezor dáváme určité provedení zadávací růžice. Následující přehled je dobrý když máte nějaké zvláštní přání a požadavky. Některé varianty jsou za příplatek.

Základní provedení

provedení číselníku 2107B
provedení číselníku 2107
provedení číselníku 1777
provedení číselníku 2085

Nízké provedení

provedení číselníku ST2060
provedení číselníku ST3060

Zlaté provedení

zlaté provedení číselníku 2085

Částečně krytá čísla kvůli utajení

zlaté provedení číselníku 17301730
provedení číselníku 20852085

Kombinační zámky podle vnitřní konstrukce

Tříkotoučové kombinační zámky

Jsou standardní pro všechny trezory, je to nejběžnější a nejrozšířenější typ. Při otevírání se zadává trojice dvojčíslí.

Čtyřkotoučové kombinační zámky

Nejsou tak časté a spíše se s nimi setkáte u vyšších tříd zámků. U těchto kombinačních zámků se musí zadávat čtyři dvoučíslí, což je tedy o něco zdlouhavější, ale také bezpečnější. K těmto zámkům je také jiná přestavovací klička, která je delší.

Speciální kombinační zámky

Existuje mnoho variant kombinačních zámků než jen o kterých píšeme na této stránce. Někteří výrobci si vytvořili svoje vlastní kombinační zámky, ale žádný systém nebyl tak rozšířen. Například na historických trezorech můžete vidět čtyři zadávací růžice, můžete vidět písmena místo čísel, kdy se zadává nějaké slovo a nebo jen symboly křížek, kolečko, trojúhelník.


zpět | domů
Články zdarma

Jak si vybrat trezor?

Průvodce světem trezorů.

Kam umístit trezor?

nejčastější umístění

7 závažných chyb!

při používání trezoru

Bezpečnostní třídy

Hlavní údaj při koupi trezoru

Proč mít trezor?

co uložit dovnitř

Jak si vybrat zámek?

Trezorové zámky

Trezor na dlouhé zbraně

Jak si vybrat?
Průvodce trezory

Mám trezor

Pomoc se stávajícím trezorem

Chci trezor

Pomoc s výběrem trezoru
kontakt

Potřebujete radu?

721 886 885

Po - Pá 8:00 - 16:00

podpora@jinova.cz

logo trezory
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více o osobních údajích zde.
Copyright © již od roku 1968 Všechna práva vyhrazena.
Aktualizováno listopad 2020