Kam umístit trezor?

Někdo má doma volné místo a napadne ho trezor.
Druhý potřebuje trezor a tak mu hledá místo.

Mám místo na trezor

Doma mám pěkné místo na trezor a tak mě napadlo, že si nějaký vyberu. Může to být nevyužitý prostor ve vestavěné skříni nebo takový ten snižující se prostor pod schodištěm. Všichni máme doma více či méně vhodná místa na trezor. Ať už v nábytku, v nějakém výklenku ve zdi nebo za dveřmi.

Hledám místo pro trezor

Vím, že potřebuji konkrétní trezor a budu mu hledat místo. Když musím domů nebo do firmy dostat skříň na šanony je to náročnější. Když mi pojišťovna navrhne bezpečnosntí třídu je to třeba jen menší trezor i když ve druhé nebo třetí třídě.

Neomezujte se jen na obvyklé místnosti.

Výborná na trezor může být kuchyň, garáž, dětský pokoj, záchod.

Trezor do nábytku

trezor v nábytku

V běžné nabídce je velké množství rozměrů trezorů do nábytku. Společné mají právě rozměry, které se snadno vejdou do běžného nábytku. Takový nábytkový trezor se postaví na dno skříně a přikotví se skrz nábytek do zdi nebo do podlahy. Nejlépe obojí. Stavět trezor na nábytkovou polici asi není nejlepší nápad kvůli hmotnosti trezoru a jeho obsahu. Na druhou stranu se hmotnost může rozložit mezi polici a stěnu právě kvalitním kotvením. Není výjimečné, že jsme trezory pověsili celé na stěnu. Nábytkové trezory mají své určení v názvu, ale je určitě možné postavit je jen volně ke stěně nebo pod stůl.

Volně stojící trezory

Od nejmenších sejfů až po dvoukřídlé skříně je možné všechny trezory postavit volně do prostoru. Jejich bezpečnost tak není ohrožena. Je samozřejmě lepší alespoň jednou stranou trezor přiložit úplně ke stěně. To je dobré proti páčení a vůbec při nedovolené manipulaci. Souvisí to také s kotvením. Nejlepší je trezor kotvit do zdi i do podlahy současně. I když je stěna jen pórobetonu, jedna kotva navíc hodně znepříjemní pokusy zloděje.

Volně stojící trezory mohou mít a mívají větší rozměry oproti nábytkovým nebo trezorům do zdi. Také mají venkovní panty, které dovolují dveře otevřít až o 180°.

Trezor pod schody

Nový trezor můžeme schovat například pod schodiště. Je to kupodivu jedno z nejoblíbenějších míst. Často nevyužitý prostor má přeci jen využití. Doteď na pár krabic od spotřebičů a opřený smeták. Tento prostor na trezor bývá ale rozličných tvarů a je třeba se nejdříve zamyslet. Vyberte si vhodnou velikost aby se maximálně prostor využil. Zároveň nezapomínejte, že je potřeba také prostor na otevření dveří. Některé trezory se otevírají jen o 90° a některé až na 180°. V základním provedení jsou dveře s panty na pravé straně (při pohledu zepředu na trezor) a levé dveře trezoru jsou na zakázku také možné.

Trezor ve zdi

Schovat  trezor do zdi nebo zazdít v nějakém nepoužívaném prostoru je dobrá volba. Jen je potřeba takové vhodné místo mít. Někdy se stačí zamyslet a najít prostor ve starém komíně, pod schody nebo ve výklenku. Takové trezory ve zdi mají mnoho výhod. Jejich montáž je trvalá a dostat takový kvalitně zazděný trezor ven je hodně práce. Skrytá montáž zvyšuje bezpečí.

Trezory se montují zároveň se zdí, tak aby trezorové zámky nevyčnívaly a je tedy možné ho dobře maskovat i kdyby jen kalendářem. Složitější řešení nabízejí, že trezor ve zdi je například až za šatní skříní nebo je před ním posuvná knihovna.

  • Stěny moderních domů bývají celkem tenké na pořádný trezor do zdi. Proto se také vyrábí trezory do zdi s menší hloubkou. Takové mají například jen 22 cm na hloubku.
  • Nejbezpečnější trezory do zdi se vyrábějí ve  2. bezpečnostní třídě.

Trezor do podlahy

Když máte hotové bydlení není úplně snadné dostat trezor do podlahy. Potřebuje stavební otvor, který může narušit například izolace. Proto je lepší uvažovat o podlahovém trezor již při stavbě.

Trezor do podlahy má stejné výhody jako trezor do zdi a má ještě nějaké navíc. V podlaze běžný zloděj trezor nehledá. Není to tak běžné umístění právě kvůli náročné montáži. Trezor je ještě lépe skrytý. Přes samotný trezor je krycí plech, který dělá jednu rovinu s podlahou. Přes celý trezor se pak hodí například ozdobný koberec nebo i nějaký kus nábytku. Čím těžší nábytek, tím asi budete méně často trezor otevírat.

Trezorové dveře

Trezorové dveře jsou zvláštní kapitolou. Mají hodně výhod a zanedbatelné nevýhody. Když začneme těmi nevýhodami, tak to může být jejich rozměr, cena srovnatelná již s většími trezory a také to že potřebují celou bezpečnou místnost. Místnost je ale zároveň největší výhodou. Trezorové dveře vytvoří libovolně velký chráněný prostor. Od nejmenších kde ani neroztáhnete ruce až po halu kam je možné zajet vysokozdvižným vozíkem. V takovém případě jsou pak vhodná větší trezorová vrata

Místnost může být stávající, můžete si jí vyzdít z cihel nebo vylít z betonu. Stávající stěny místnosti je možné také posílit, přizděním nebo i železnými deskami. Podle toho jakou místnost máte nebo budete mít jsme pro Vás připravili několik druhů montáží dveří. Pro zalití do železobetonu jsou na dveřích "packy" které se spojí s celou konstrukcí. Nejpohodlnější je ale montáž šroubováním do již hotového stavebního otvoru. Taková montáž trezorových dveří je možná i v zařízeném interiéru.

Články zdarma

Jak si vybrat trezor?

Průvodce světem trezorů.

Kam umístit trezor?

nejčastější umístění

7 závažných chyb!

při používání trezoru

Bezpečnostní třídy

Hlavní údaj při koupi trezoru

Proč mít trezor?

co uložit dovnitř

Jak si vybrat zámek?

Trezorové zámky

Trezor na dlouhé zbraně

Jak si vybrat?
Průvodce trezory

Mám trezor

Pomoc se stávajícím trezorem

Chci trezor

Pomoc s výběrem trezoru
kontakt

Potřebujete radu?

721 886 885

Po - Pá 8:00 - 16:00

podpora@jinova.cz

logo trezory
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více o osobních údajích zde.
Copyright © již od roku 1968 Všechna práva vyhrazena.
Aktualizováno listopad 2020